Tepelné čerpadlo NIBE F1255 PC

Všestranné řešení s integrovaným ohřívačem teplé vody a s chladícím modulem, díky kterému lze budovu bez dalších úprav v letních měsících chladit.

MODEL S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ A+++

K DISPOZICI VE DVOU VARIANTÁCH:
1,5 - 6 kW pro rodinné domy
4 - 16 kW pro větší prostory, ohřev bazénu apod.

Více informací o tepelném čerpadle NIBE F1255 PC s plynulou regulací výkonu

 • Automatické nastavení výkonu od 1,5 do 6 kW podle aktuálních potřeb tepla pro danou budovu.
 • Vestavěné pasivní chlazení
 • Mimořádně vysoká účinnost (SCOP)
 • Optimální roční topný faktor díky kompresoru s plynulou regulací výkonu
 • Minimální provozní náklady
 • Vysoký teplotní rozsah
  - teplota na výstupu kompresorem až 65°C (s přídavným elektrokotlem 70°C)
  - teplota na zpátečce až 58°C
 • Plánování ohřevů (teplé vody a snižování či zvyšování teploty topných okruhů, větrání apod.)
 • Příprava pro připojení dalšího externího ohřívače teplé vody, rekuperační jednotky, ohřevu bazénu, pasivní a aktivní chlazení atd.
 • Příprava pro řízení až čtyř otopných systémů s různými provozními teplotami
 • USB port pro aktualizaci softwaru a zálohování nastavení
 • Záruka 10 let na kompresor v ceně
 • Integrovaný ohřívač teplé vody je dodáván pouze v nerezovém provedení
 • Kompatibilní s NIBE Uplink

PLYNULÁ REGULACE VÝKONU

Plynulá regulace výkonu znamená, že se tepelné čerpadlo v kterémkoli okamžiku automaticky přizpůsobí požadavkům na vytápění budovy. Když je třeba více topného výkonu nebo více teplé vody, jeho výkon se zvýší, když je potřeba tepla nižší, sníží se příslušným způsobem otáčky kompresoru a výkon se sníží.

Vzhledem k tomu, že toto tepelné čerpadlo pracuje za optimálních provozních podmínek po celý rok, maximalizuje své přínosy a minimalizuje tak provozní náklady.

Protože kompresor je řízen frekvenčním měničem, tepelné čerpadlo se neustále přizpůsobuje aktuální potřebě tepla pro vytápění domu. To vede ke zvýšení jeho celoroční průměrné účinnosti a nižším provozním nákladům, protože je vždy nastaven správný výkon bez zbytečného spínání dalších zdrojů.

PASIVNÍ CHLAZENÍ

NIBE F1255 PC je vybaveno funkcí pasivního chlazení, která umožňuje budovu v letních měsících chladit. Výměník je již vestavěn v chladícím modulu, nejsou tedy nutné žádné další externí úpravy v systému. Pasivní chlazení je vhodné zejména pro instalace s odběrem energie z vrtů.

DÁLKOVÁ SPRÁVA NIBE UPLINK

NIBE uvedlo na trh nejrychlejší, nejjednodušší a nejúčinnější nástroj pro dálkovou správu NIBE Uplink, abyste získali úplnou kontrolu nad vaším topným systémem. Tento systém je kompatibilní s tepelným čerpadlem NIBE F1255 PC již v základní verzi.

Tepelné čerpadlo NIBE F1255 PC je možné ihned bez dalšího příslušenství připojit k síti internet a využívat veškerý komfort NIBE Uplink. Kdekoliv a kdykoliv můžete zkontrolovat stav vašeho systému. Dokonce i váš servisní technik může být informován o případném alarmu pomocí e-mailu ihned po jeho vzniku.

Pokud není k dispozici připojení k síti internet je možné instalovat SMS komunikační modul. Po jeho instalaci můžete snižovat či zvyšovat pokojovou teplotu ještě před vaším příchodem domů, aktivovat ohřev extra teplé vody nebo jen zkontrolovat, zda vše funguje tak, jak má.

NADČASOVÝ DESIGN

NIBE celý svůj sortiment tepelných čerpadel a příslušenství vyrábí modulárně, aby se tepelná čerpadla i zásobníkové ohřívače daly kombinovat a designově ladily.

ROZŠIŘUJTE, POSTAVTE BAZÉN, RENOVUJTE ...

Zvolíte-li tepelné čerpadlo NIBE F1255 PC, získáváte možnost dalšího zvětšování vytápěných prostor. Jeho vysoký výkon (max. 16 kW) vám umožní v budoucnu rozšířit váš dům i postavit vytápěný bazén bez nutnosti zvyšování instalované kapacity tepelného čerpadla. Další výhodou je, že vyžaduje malý montážní prostor a snadno se instaluje.

TECHNICKÉ PARAMETRY