TEPELNÉ ČERPADLO NIBE F370

Moderní ventilační tepelné čerpadlo určené k vytápění, ohřevu vody a především pro řízené větrání s rekuperací tepla.

VYZKOUŠEJTE SI, JAK JEDNODUCHÉ JE OVLÁDÁNÍ TEPELNÉHO ČERPADLA NIBE F370

Více informací o tepelném čerpadle NIBE F370

Hlavní rysy tepelné čerpadlo NIBE F370:

 • Mimořádně snadná instalace
 • Barevný TFT displej s intuitivním ovládáním
 • Elegantní, nadčasový design
 • GSM dálkové ovládání (s příslušenstvím)
 • Časové programování (vytápění, teplá voda, ventilace)
 • USB port pro aktualizaci softwaru a uložení nastavení
 • Integrovaný nerezový zásobník 170 litrů na přípravu teplé vody
 • Ekologicky nezávadná izolace s minimálními tepelnými ztrátami
 • Snadné čištění filtru, monitor zanesení filtru
 • Nízkoenergetická oběhová čerpadla (třídy A)

NIBE F370 je kompletní tepelné čerpadlo určené pro vytápění nízkoenergetických rodinných domů. Jde o všestranně využitelné zařízení vybavené inteligentním řídicím systémem. Instalací tepelného čerpadla NIBE F370 zajistíte kompletně vytápění, ohřev vody a především řízené větrání se zpětným ziskem energie. Řízení je též připraveno pro bivalentní vytápěcí režim v kombinaci s olejovým nebo plynovým kotlem. V tepelném čerpadle je instalováno energeticky úsporné oběhové čerpadlo. Topné těleso instalované z výroby má nastavitelný příkon až 10,25 kW. Vždy je spínané kaskádně ve výkonových stupních.

Díky vysoce účinnému kompresoru a dostatečně dimenzovanému okruhu chladiva dosahuje tepelné čerpadlo NIBE F370 vysoké účinnosti.

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je řízeno regulátorem, který zajišťuje optimální a bezpečný provoz. Na barevném LCD displeji se zobrazují přehledné informace o aktuálním stavu tepelného čerpadla, jeho době provozu i o všech důležitých teplotách. To znamená, že není nutné používat externí teplotní čidla.

Ovládací displej je identický s tepelnými čerpadly země/vodaNIBE F1145/1245

Uživatelsky jednoduché

Použitím unikátního intuitivního ovládacího panelu, můžete rychle a jednoduše nastavit a naprogramovat vnitřní klima v domě a naprogramovat dle svých představ a časových intervalů.

Dálková správa NIBE Uplink

Ovládejte a kontrolujte své tepelné čerpadlo pomocí NIBE Uplink přes internet nebo pomocí SMS z mobilního telefonu.

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je možné ihned bez dalšího příslušenství připojit k síti internet a využívat veškerý komfort NIBE Uplink. Kdekoliv a kdykoliv můžete zkontrolovat stav vašeho systému. Dokonce i váš servisní technik může být informován o případném alarmu pomocí e-mailu ihned po jeho vzniku.

Pokud není k dispozici připojení k síti internet je možné instalovat SMS komunikační modul. Po jeho instalaci můžete snižovat či zvyšovat pokojovou teplotu ještě před vaším příchodem domů, aktivovat ohřev extra teplé vody nebo jen zkontrolovat, zda vše funguje tak, jak má.

Nadčasový design

NIBE celý svůj sortiment tepelných čerpadel a příslušenství vyrábí modulárně tak aby se tepelná čerpadla i zásobníkové ohřívače daly kombinovat a designově ladily.

Neuvěřitelná tichost

Maximálním důrazem na izolaci, jsou tepelná čerpadla NIBE natolik tichá, že se budete chodit přesvědčit, zda jsou v provozu.

Možnosti zapojení

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je možné připojit k nízkoteplotním otopným systémům jako jsou radiátory, konvektory nebo podlahové či stěnové topení.

 • Přímé připojení na nízkoteplotní otopný okruh radiátorů nebo podlahového topení. Teplota na výstupu do otopného systému se automaticky přizpůsobí aktuální venkovní teplotě.
 • Propojení s existujícím olejovým či plynovým kotlem nebo kotlem na dřevo nebo s akumulační nádrží s ohřívačem vody.

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je možné instalovat mnoha různými způsoby. Je třeba vzít v úvahu teplotu v otopném systému, protože horní mezní teplota je u tepelného čerpadla nižší než například u olejového nebo plynového kotle.

Technické parametry